Frequently asked questions (FAQ)



 • Skąd wiem iż dany produkt jest legalny w moim kraju?

  Wszystkie oferowane przez nas produkty są zgodne z prawem kraju, w którym znajduje się nasz sklep. Niestety nie mamy możliwości śledzenia zmian w przepisach obowiązujących w miejscach zamieszkania naszych klientów, ponieważ prowadzimy sprzedaż wysyłkową do wielu różnych państw. W związku z powyższym prosimy o samodzielne sprawdzenie czy dany produkt jest w Państwa kraju legalny i czy w prawie lokalnym nie występują jakieś restrykcje związane z możliwością jego zakupu.


 • Spóźniłem się z odbiorem paczki na poczcie, co teraz?

  W przypadku nie odebrania przesyłki w terminie, zostanie ona do nas zwrócona. Możliwość ponownej wysyłki będzie istniała dopiero po ponownym uiszczeniu przez Państwa kosztów wysyłki.


 • Co się stanie jeśli nie ma mnie w domu podczas próby dostarczenia przesyłki do mnie?

  Przesyłki wysyłamy bez potwierdzenia odbioru, dlatego też do doręczenia większości z nich nie wymagana jest obecność adresata (są one wrzucane do skrzynki). Jeśli przesyłka jest większego rozmaru zostaje zaawizowana i w terminie 2 tygodni można odebrać ją na najbliższym urzędzie pocztowym (w razie nie podjęcia w terminie po tym czasie przesyłka zwraca się do nas).


 • Zawartość mojej paczki jest zniszczona, co teraz?

  W takim przypadku zawsze prosimy o zdjęcie paczki oraz produktów. Po krótkiej analizie podejmiemy decyzję o ewentualnym ponownym wysłaniu produktów.


 • Nie mogę zarejestrować się ani dodawać produktów do "Koszyka". Jaka jest tego przyczyna?

  Oznacza to, że wyłączona jest obsługa ciasteczek (cookies) w Państwa przeglądarce. Rozwiązanie dla tego problemu jest inne dla każdej przeglądarki, dlatego też najlepiej jest poszukać w Google „jak włączyć ciasteczka w przeglądarce…”.


 • Czy przechowujemy informacje podane przez Państwa lub udostępniamy te informacje firmom / osobom trzecim?

  Wszelkie podawane przez Państwa dane takie jak: adres, dane kontaktowe czy historia zamówień przechowywane są w naszej databazie w celu realizacji zamówienia (w tym na wypadek złożenia reklamacji lub zaginięcia przesyłki). Nigdy nie podajemy ani nie dzielimy się tymi danymi z firmami / osobami trzecimi.


 • Jak mogę zmienić adres wysyłki dla mojego zamówienia?

  Aby zmienić adres wysyłki należy zalogować się na naszej stronie, następnie przejść do podstrony „KONTO” - tam można zmienić adres na który ma zostać wysłana przesyłka. Jeśli paczka nie została jeszcze wysłana, wtedy podany zostanie zmieniony automatycznie, jeżeli natomiast paczka została już wysłana, wtedy mimo zmiany danych paczka zostanie nadana na uprzednio podany adres. Prosimy zwracac uwage na poprawność podawanych przez Państwa danych, gdyż w żaden sposób nie możemy byc odpowiedzialni za podanie przez Państwa nieprawidłowego adresu.


 • Kiedy otrzymam zamówione produkty?

  Aby dowiedzieć się ile czasu zajmie dotarcie do Państwa przesyłki, prosimy przejść do podstrony „LISTA ZAMÓWIEŃ” (tam można sprawdzić czas dostawy odpowiadający wybranej formie wysyłki). Czas dostawy należy liczyć od pierwszego dnia po wysłaniu produktów i uwzglednić w nim tylko dni robocze (wyłączając weekendy i święta). Jeśli przesyłka nie dotrze do Państwa w przewidzianym terminie, prosimy wysłać do nas e-maila z taką informację, a spróbujemy jak najszybciej wyjaśnić co jest tego powodem.


 • Jaki jest status mojego zamówienia?

  Prosimy przejść do „LISTY ZAMÓWIEŃ” - tam możecie Państwo sprawdzić status wszystkich swoich zamówień.


 • Chciałbym zmienić metodę płatności, jak mogę to zrobić?

  Aby zmienić metodę płatności należy przejść do „LISTY ZAMÓWIEŃ”, kliknąć na interesujące Państwa zamówienie i na fakturze wybrać nową metodę płatności.


 • W jaki sposób mogę śledzić moje zamówienie?

  W przypadku przesyłek poleconych jest to możliwe na stronach Poczty Polskiej w dziale "Śledzenie przesyłek". Jeśli przesyłka nie dotrze do Państwa w przewidzianym czasie należy zgłosić to do nas.


 • Chciałbym zapłacić za produkty za pomocą karty kredytowej, jednak nie pojawia się taka możliwość podczas składania zamówienia.

  Akceptujemy płatność kartą kredytową z następujących krajów: Andora, Angola, Antigua i Barbuda, Antyle Holenderskie, Arabia Saudyjska, Argentyna, Armenia, Aruba, Australia, Austria, Bahamy, Barbados, Belgia, Belize, Bermudy, Białoruś, Birma, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Bułgaria, Burkina Faso, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych, Dania, Dominikana, Egipt, Ekwador, Estonia, Falklandy (Malwiny), Fidżi, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Grenada, Gruzja, Guernsey, Gujana Francuska, Gwatemala, Haiti, Hiszpania, Holandia, Honduras, Hong Kong, Indie, Irlandia, Islandia, Izrael, Jamajka, Japonia, Jersey, Jordania, Kajmany, Kanada, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Macedonia, Makau, Malediwy, Malezja, Malta, Mariany Północne, Maroko, Meksyk, Mikronezja, Monako, Montserrat, Niemcy, Norwegia, Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia, Panama, Paragwaj, Peru, Polska, Portoryko, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Republika Zielonego Przylądka, Reunion, Rosja, Rumunia, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Salwador, San Marino, Serbia, Serbia i Czarnogóra, Seszele, Singapur, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Surinam, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Trynidad i Tobago, Tunezja, Turcja, Turks i Caicos, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Vanuatu, Watykan, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Wyspa Man, Wyspy Cooka, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Heard i McDonalda, Wyspy Marshalla, Wyspy Owcze, Wyspy Salomona, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Zjednoczone Emiraty Arabskie.Powód, dla którego nie przyjmujemy płatności kartą kredytową z innych krajów jest nasze doświadczenie z defraudacją pieniędzy wysyłanych z innych krajów niż wyżej podane.


 • Właśnie złożyłem zamówienie jednak chciałbym je anulować. Czy jest to możliwe i jak mogę to zrobić?

  Jeśli z jakichkolwiek przyczyn chcielibyście Państwo anulowac zlożone zamówienie, można to zrobić następująco: przejdź do „LISTY ZAMÓWIEŃ”, kliknąć przycisk „pokaż szczegóły” dla zamówienia które pragnie się anulować, kliknąć na przycisk "ANULUJ ZAMÓWIENIE". Jeśli nie wyświetla się przycisk „ANULUJ ZAMÓWIENIE” oznacza to, że zamówienie jest już w trakcie realizacji i nie można go anulować.